


| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 45 V |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 150 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 2 A |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Power Dissipation | 2 W |
| Max Collector Current | 2 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 45 V |
| Transition Frequency | 150 MHz |
| Continuous Collector Current | 2 A |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 45 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Breakdown Voltage | 45 V |
| Gain Bandwidth Product | 150 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 45 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| hFE Min | 150 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 4689
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49415
Ext.Price$0.49415
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49415 | $0.49415 |
| 10 | $0.30692 | $3.06920 |
| 50 | $0.24780 | $12.39000 |
| 100 | $0.20006 | $20.00600 |
| 500 | $0.15303 | $76.51500 |
| 1000 | $0.13251 | $132.51000 |
